O firmie

Profesjonalne produkty już od 1974 roku

Historia Raimondi S.p.A sięga początków XX wieku. Za moment przełomowy uznać można 1900 rok, kiedy rodzina Raimondi wchodzi do branży płytek dzięki ojcu - mistrzowi w układaniu płytek.

Założyciel Mirco Raimondi uczył się zawodu od swojego ojca i uprawiał zawód do 1960 r. Dzięki swojemu doświadczeniu, które zdobył w pracy, Mirco rozpoczął produkcję maszyn poprawiających jakość i wydajność, jednocześnie zmniejszając zmęczenie operatora. Wkrótce po tym, jak dołączył do niego syn i obecny prezes Iwan Raimondi, a także jego siostrzeniec Giorgio Sighinolfi (kierownik projektu), firma szybko rozkwitła, początkowo we Włoszech, a następnie poza granicami ojczyzny.

Obecnie Raimondi S.p.A. jest szybko rozwijającym się liderem w produkcji maszyn i narzędzi na całym świecie, posiadającym duży udział eksportu we własnej produkcji. Od lat Raimondi S.p.A zawsze przestrzega trzech podstawowych zasad: Jakość, Innowacja, Skuteczność. 

 

Nasze produkty to jakość, innowacyjność oraz skuteczność dla profesjonalistów

Raimondi S.p.A. zawsze koncentrowało swoje badania na produktach dla użytkownika końcowego. Każdy pojedynczy element, od najprostszego narzędzia do najbardziej skomplikowanej maszyny, został opracowany zgodnie z potrzebami profesjonalistów. Dążymy do trzech celów: poprawienia jakości gotowych prac, zwiększenia wydajności i zmniejszenia zmęczenia operatora. Raimondi S.p.A. tworzy produkty skierowane do profesjonalistów i rozumiemy, że jako profesjonalista oczekujesz jakości. Ta jakość jest gwarantowana przez Raimondi S.p.A i monitorujemy wszystkie nasze produkty poprzez etapy projektowania i montażu, które są następnie sprawdzane ponownie po zakończeniu każdego cyklu produkcyjnego.

 

Siedziba w Modenie

Raimondi S.p.A. działa obecnie w dwóch miejscach produkcji o łącznej powierzchni około 13.000 m²: 10.000 m² produkcja i magazyn, 2.500 m² dział komercyjny, administracja, dział projektowy i badawczo-rozwojowy oraz 500 m² na potrzeby szkolenia i prezentacji oraz pokoju pokazowego. Raimondi S.p.A. obejmuje szerokie terytorium krajowe oraz wiele ważnych rynków światowych eksportując ponad 50% swojej produkcji. Sektor komercyjny bierze stały udział w najważniejszych krajowych i międzynarodowych targach w branży.

 

Komunikacja z użytkownikiem końcowym

Od początku Raimondi S.p.A promował, budował i utrzymywał bezpośredni kontakt z użytkownikami swoich produktów. Raimondi S.p.A. oferuje własne metody i produkty dla profesjonalistów we Włoszech i za granicą poprzez demonstracje, spotkania lub otwarte domy. To wzajemna korzyść i ciągła wymiana opinii, pomysłów i informacji niezbędnych w utrzymaniu kontaktu z użytkownikiem. Rozumiemy, że sukces naszych produktów zależy od satysfakcji użytkownika. 

 

Czemu psy?

Od chwili powstania w 1974 r. jako "Raimondi Mirco snc", chcieliśmy podkreślić hasło „niezawodność i lojalność”. Pies jako "najlepszy przyjaciel człowieka", wierny, wiarygodny i lojalny wydał nam się najlepszą opcją. W 1984 roku firma zmieniła się z Raimondi Mirco s.n.c. na Raimondi S.r.l. więc drugi pies został dodany do szyldu: ten jasny i żywy reprezentuje nową firmę, natomiast pierwszy pies (który cieszy się zasłużoną odpoczynkiem) reprezentuje poprzednią spółkę. W 2003 r. firma zmieniła status z S.r.l. do obecnego S.p.A. [zamiast spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest spółka akcyjna], zachowując swój znak towarowy bez zmian, który zawiera obietnice sprzed 30 lat.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl