Wybór przecinarki elektrycznej do płytek - na co zwrócić uwagę?

Wybierając przecinarkę elektryczną do płytek ceramicznych, gresowych czy płyt kamiennych należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Najważniejszym parametrem jest długość cięcia. Inną przecinarkę kupimy, gdy chcemy przeciąć płytki o najbardziej popularnych wymiarach, a inną jeśli będziemy cieli płytki o dużych rozmiarach. Tutaj istotna jest maksymalna długość cięcia wzdłuż dłuższego boku oraz po przekątnej. Warto zwrócić uwagę na długości jakie oferuje przecinarka, ponieważ do cięcia pod kątem będziemy potrzebować znacznie więcej miejsca na stole przecinarki. Pamiętajmy, aby nie wybierać sprzętu pod płytki jakie tniemy w tym momencie. Dużo lepszym rozwiązaniem jest dostosowanie się do tendencji rynkowych i wybranie przecinarki dłuższej dającej nam większe możliwości rozwoju naszej działalności. 

Równie ważnym parametrem jest moc silnika samej przecinarki. Jeżeli będziemy cieli materiały typu ceramika, terakota, gres, klinkier czy kamień naturalny to silnik o mocy 1.1 kW w zupełności wystarczy do naszej pracy. Taką mocą silnika charakteryzuje się seria przecinarek Raimondi PIKUS. Natomiast zajmując się twardszymi i grubszymi materiałami np. granitem czy innymi materiałami budowlanymi rozsądniej będzie zainwestować w sprzęt z mocniejszym silnikiem osiągającym co najmniej 2.2 kW. W myśl zasady im większa moc, tym większe możliwości pracy. Warto polecić tutaj serię Raimondi ZOE, która posiada właśnie taką moc silnika. Jeśli konstrukcja przecinarki umożliwia zagłębianie tarczy, wówczas możliwe jest wykonywanie cięć podwójnych oraz nacięć w środku płytki. Warto pamiętać, że tak zbudowana przecinarka gabarytowo jest mniejsza od standardowych rozwiązań bez możliwości zagłębienia tarczy. 

Istotne są również takie kwestie jak: szybkie i sprawne mycie przecinarki po zakończeniu prac, jej transport oraz czy w wyposażeniu znajdują się przymiary i listwy mocujące płytkę na blatach. Wartością dodaną jest też szeroki wybór akcesoriów dzięki którym ułatwiamy swoją pracę oraz poszerzamy możliwości naszego sprzętu.

Miejsce wykonywania prac to też istotny element. Przy remontach prywatnych mieszkań w zupełności sprawdzą się mniejsze przecinarki. Z kolei podczas pracy w domach, pomieszczeniach użytkowych lub halach, w których łatwiej wygospodarować miejsce możemy skorzystać z przecinarek do płytek o większych rozmiarach.

 

 

Przecinarki elektryczne

Przecinarka elektryczna BOLT 120

Przecinarka elektryczna BOLT 120
Przecinarka elektryczna BOLT 120
  • max. długość cięcia: 120 cm
  • max. grubość cięcia: 65 mm
  • średnica tarczy: 250 mm
  • moc: 1.1 kW / 1.5 KM

Dostępność: W magazynie

Wysyłka w: 14 dni

Cena: 8 100,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl